Wyjazd wolontariuszy na warsztaty „Świat Motylków” miał na celu rozwijanie wrażliwości społecznej, integrację zespołu oraz poszerzenie wiedzy na temat działań Fundacji „Stella”. Zajęcia były skierowane do dzieci i rodziców zmagających się z chorobą pęcherzowego oddzielania się naskórka (EB). Wolontariusze przygotowali specjalne warsztaty edukacyjne oparte na kodowaniu z wykorzystaniem Bibota – interaktywnego robota wspierającego rozwój kreatywnego i logicznego myślenia.
Po przybyciu na miejsce grupa została serdecznie powitana przez Panią Prezes Fundacji "Stella” Monikę Wasilewską – Puchacz. Zajęcia były prowadzone w atmosferze ciepła, empatii i wzajemnego wsparcia, a Bibot okazał się niezwykle atrakcyjnym narzędziem edukacyjnym. Wyjazd okazał się wartościowym doświadczeniem, które wzbogaciło wolontariuszy o nowe kompetencje i refleksje dotyczące ich roli w działaniach społecznych. Zajęcia z Bibotem pokazały, jak poprzez zabawę można budować kompetencje przyszłości. Spotkanie z Fundacją Stella pozostawiło po sobie wiele pozytywnych emocji i z pewnością zainspiruje wolontariuszy do dalszej pracy i zaangażowania.
Zakończiliśmy akcję "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", którą od lat w naszej szkole organizuje p. Justyna Cedrzyńska. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji. Paczki przed świętami trafią do rodzin. Pomaganie wzmacnia!
W dniach 9 i 10 grudnia nasi uczniowie uczestniczyli w programie profilaktycznym - "Przemoc rówieśnicza". W ramach warsztatów pracowali nad budowaniem dobrych relacji opartych na szacunku, empatii i wzajemnym zrozumieniu. Warsztaty prowadziła terapeutka z Małopolskiego centrum Profilaktyki.
Uczennice klasy 4b wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkania z baśnią”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Przytocznie. Podczas przeglądu oceniano recytację tekstów, odpowiednio dobrane kostiumy oraz grę aktorską, które wzbogaciły występy.
Z radością informujemy, że Julia Sikorska zajęła I miejsce, natomiast Michalina Król otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom udanych występów i pięknej interpretacji utworów. Dziękujemy również Rodzicom za współpracę.

Pod egidą Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu został zorganizowany ŚWIĄTECZNY KIERMASZ CIAST. Przy świątecznych dekoracjach na zastawionych ciastami stolikach piętrzyły się pyszności przygotowane przez mamy. Obok, przy przygotowanych stolikach można było usiąść i zjeść coś słodkiego. Atmosferę uzupełniała muzyka świątecznych piosenek. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na akcję "Paczka dla Seniora". Było bardzo pysznie i już trochę świątecznie...


