Ale się działo! Na placu przy szkole, placu zabaw, boisku pełno dzieciaków od klas I do VIII. Czego tam nie było! Niezawodni strażacy z OSP Kock zorganizowali trafianie wodą z hydronetki,. Mamy z Rady Rodziców serwowały owoce, ciasteczka i lemoniadę. Było malowanie twarzy, tatuaże, plecenie kolorowych warkoczyków, odbijanie piłki, kąciki językowe i oczywiście dmuchańce! Mecze w halówkę - mecz "na szczycie" nauczyciele-uczniowie dostarczył wielu emocji. Nasze Przyjaciólki z KGW "Malwianki" zafundowały pyszne gofry, pop-corn i lemoniadę. To był świetny dzień!
Pan Dyrektor Janusz Kucharuk podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia, a szczególnie rodzicom, nauczycielom, strażakom z OSP Kock i Paniom z KGW "Malwianki.
Wyjatkowa i wzruszająca akademia z okazji Dnia Mamy! 29. maja nasza szkoła wypełniła się niezwykłym ciepłem, miłością i wzruszeniem! Świętowaliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Mamy. Nasi uczniowie klas I - III przygotowali z tej okazji wyjątkowy program artystyczny, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Ze sceny płynęły pełne miłości wiersze, a widowiskowe przedstawienia i starannie przygotowane układy taneczne wywołały na twarzach Mam zarówno uśmiech, jak i łzy głebokiego wzruszenia. Jednym z najbardziej poruszających momentów uroczystości był przepiękny, wspólny taniec Mam ze swoimi synami. Ta pełna ciepła chwila idealnie pokazała, jak silna i piękna jest matczyna więź. Na zakończenie akademiidzieci wręczyły swoim Mamom własnoręcznie wykonane, pełne serca upominki. Dziękujemy wszystkim Mamom za Waszą obecność, uśmiech i każdą uronioną łzę wzruszenia. Jesteście niesamowite!
Uczniowie klas VIII ćwiczą poloneza. Tym razem w sali hotelu President, gdzie będzie bal. Stroje jeszcze nie te, ale dziewczyny już "na wysokich obcach"! Polonez wychodzi dobrze, oby na balu tak wypadł... W trakcie chwila oddechu na tarasie hotelu. Uczniów przygotowuje Pan Michał Kułak.

W dniu 18.05.2026 r. w Szkole Podstawowej im.Gen. Fr. Kleeberga w Kocku z inicjatywy p. psycholog Anety Misiak i p. pedagog Doroty Ogórek odbyła się prelekcja dotycząca cyberprzemocy, hejtu w internecie, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów internetowych.
8. maja to Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.
Kasy siódme wybrały się w tym dniu do dwóch bibliotek. 7a odwiedziła Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, a 7b szkolną.


