KARTA ROWEROWA 2026
Karta rowerowa - rok szkolny 2025/2026
Egzaminy na kartę rowerową w klasach IV rozpoczną się od 18 maja 2026 r. i będą składały się z dwóch części:
- część teoretyczna (test wiedzy),
IV b – 18 maja (termin zerowy), 25 maja (pierwszy termin obowiązkowy), 1 czerwca (drugi termin – poprawkowy)
IVa - 21 maja (termin zerowy), 28 maja (pierwszy termin obowiązkowy), 2 czerwca (drugi termin – poprawkowy)
Uczeń zalicza egzamin teoretyczny jeśli uzyska min. 80% poprawnych odpowiedzi. Test składa się z 25 pytań, 20 poprawnych odpowiedzi zalicza test.
część praktyczna (jazda na rowerze) - 17czerwca
Egzamin praktyczny polega na wykonaniu następujących zadań egzaminacyjnych:
- Przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie.
- Jazda do przodu po prostej i łukach.
- Jazda po łukach w kształcie cyfry 8.
- Hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonych miejscach.
- Prawidłowym wykonywaniu manewrów na drodze takich jak: skręt w prawo i w lewo, omijanie, włączanie się do ruchu.
Uczniowie klas IV otrzymują druk arkusza zaliczeń od nauczyciela techniki.
Wszelkie pytania i zgłoszenia proszę ki
"PODARUJ SŁODYCZ - PODARUJ UŚMIECH!"
"PODARUJ SŁODYCZ - PODARUJ UŚMIECH!" - akcja charytatywna. Zbieramy słodycze dla dzieci z rodzin najuboższych objętych opieką przez Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Włącz się w akcję i spraw,by Dzień Dziecka był słodki dla każdego!
Produkty należy przynosić do wychowawców lub Pani Renaty Czajki.
CZAS NA EKSPERYMENT - CHEMIA W SP KOCK
W ramach konkursu chemicznego dla klas VII i VIII "Czas na eksperyment" - Mila Król i Julia Listosz klasa VIIIa zajęły I miejsce w tym konkursie. Gratulacje!!!
DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W SP KOCK
23. kwietnia obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie klasy 4 "a" wybrali się kilka dni wcześniej na języku polskim do biblioteki szkolnej i wypożyczyli ciekawe książki. Przeczytali je w domu, a na lekcji zachęcili koleżanki i kolegów do sięgnięcia po te właśnie pozycje. 23. kwietnia 2026 r. ponownie odwiedzili bibliotekę, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, zwrócili książki, a do domu zabrali inne interesujące pozycje z bogatego księgozbioru naszej szkoły.
DZIEŃ DOŚWIADCZEŃ W NASZEJ SZKOLE
"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".
Podobno najlepiej uczymy się przez doświadczenie - i dziś przekonaliśmy się o tym na własnej skórze.
Dzień Doświadczeń w naszej szkole był pełen emocji, ciekawości i odkrywania świata w praktyce. Uczniowie nie tylko obserwowali, ale przede wszystkim działali - eksperymentowali, sprawdzali i wyciągali własne wnioski. Szczególne wrażenie zrobiły pokazy chemiczne przygotowane przez uczniów - było kolorowo, efektywnie i momentami naprawdę zaskakująco.
Serdecznie dziękujemy naszej szalonej naukowczyni p. Renacie Czajka za ostatnie, cudowne dni w naszej szkole. Ogromne brawa należą się również dziewczynom z klasy 8 a za wspaniale przeprowadzone eksperymenty!
Nasze szkolne akcje zawsze spotykają się ze wsparciem Pana Dyrektora Janusza Kucharuka, dlatego chętnie towarzyszy nam w takich dniach, jak ten. Dzień Doświadczeń nie był wyjątkiem.
Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim za zaangażowanie i inspirujące, pełne pasji przekazywanie wiedzy.
To był dzień, który pokazał, że nauka może być fascynującą przygodą i właśnie takie chwile zostają w pamięci na długo!
Strona 4 z 59


